Magazin basınına da biz yön verelim dedik… İbrahim Tatlıses Odatv’ye konuştu… Kız kardeşler babalarının peşinde… Çocukları büyütenler bize neler anlattı


Türkiye günlerdir Müge Anlı ile Tatlı Sert programında Metin Akpınar’ın kızı Duygu Nebioğlu’nun açıklamalarını konuşuyor.

Metin Akpınar’ın kızı Duygu Nebioğlu’nun annesi Suphiye Orancı’nın Yeşilçam filmlerinde figüran olarak rol aldığı ortaya çıkmıştı. Tatlıses’in yapımcı ve yönetmen olarak yer aldığı ‘Yalan’ ‘Yorgun’ ve ‘Aşıksın’ filminden görüntüler yayınlamıştı.

Suphiye Orancı’nın filmlerinde rol aldığı İbrahim Tatlıses’e Odatv ulaştı. Tatlıses Orancı ile ilgili şu açıklamaları yaptı:

“Hatırlamıyorum. Arkada geçmiş öyle ama hatırlamıyorum. Figüranlardan biri. Prodüksiyon ondan sorumludur. Ben yönetmen ve oyuncuyum. Ben tanımam kimi getirdiklerini. Tanımıyorum”

Öte yandan Müge Anlı’nın programında Orancı’nın diğer kızları da gündeme geldi. Bu kızlardan en büyüğü olan ve isminin Songül olduğu belirtilen kişi ile ilgili bir iddia ortaya atıldı.

FERDİ ÖZBEĞEN İDDİASI

Songül isimli ablasının da babasını aradığı bilinirken, gazeteci ve şarkıcı Onur Akay, babasının yaşamını yitiren ünlü şarkıcı Ferdi Özbeğen olduğunu öne sürdü. Gazeteci Bilal Özcan, Onur Akay’ı aradığını ve aralarında geçen konuşmayı, “Bilal ağabey, Ferdi Bey’in cinsel eğilimini çok iyi biliyorum ama yazdığım haber doğru.” şeklinde aktardı.

Almanya’da yaşadığı Orancı’ya, programı takip eden bir izleyici ulaştı. Orancı, bu izleyici ile evinin diyafonundan konuştu: “Kocam evde, bu konu hakkında konuşmak iyi bir fikir değil. Benim çocuklarım kimseyi ilgilendirmez”

Dündar, Adli Tıp Kurumu’na ait DNA raporunun şüpheye açık olmadığını ve rapora göre babalık durumunun söz konusu olmadığını belirtti.

“ERKEK GİBİ ‘BABASI BENİM’ DESİN”

Onur Akay, diğer kardeşin babasının kim olduğunu bildiğini belirterek “Uğur Dündar’la adı anılan Dilara G.’nin babasını ise yazmayacağım, kendi çıksın erkek gibi ‘Babası benim’ desin.” şeklinde konuştu.

Çocuklarının babasının kim olduğuna dair açıklamaya yapmayan Orancının, Dilara isimli diğer kızının babasına dair ‘Uğur Dündar’ iddialarına ise yalanlama geldi.

ÜMİT BESEN İLE İLGİLİ SÖZLERİNE YANIT: TANIMIYORUM

Öte yandan programda yeni bir gelişme yaşandı. Duygu Nebioğlu bir dönem hapse giren annesinin hapse girmesine neden olarak Ümit Besen’i göstermiş, aynı yayına bağlanan ablası Dilara G. ise Ümit Besen iddiasını reddetmişti.

Metin Akpınar ile arkadaşlığı olan Metin Akpınar’ın, annesi ve babası arasındaki ilişkiyi bildiğine dair şüphelerini aktaran Nebioğlu’na, Ümit Besen’den yalanlama geldi.

Ümit Besen Müge Anlı’nın programına yollamış olduğu açıklamada, söz konusu kişiyi yani anne Suphiye Orancı’yı tanımadığını söyledi ve Metin Akpınar’ın kızı Duygu Nebioğlu’nun hakkında sunduğu iddiaları reddettiğini açıklamış oldu.

“ANNEN ÇALIŞAN BİR KADINDI”

Öte yandan Suphiye Orancı’nın arkadaşı olduğunu belirten Zeynep isimli bir kadın bağlanarak iddialarda bulundu.

Metin Akpınar ile Orancı’nın birlikteliklerine dair “İstanbul dışında görüştüklerini biliyorum.” diye konuştu. Ardından o kişi “Yanlış anlamayın… Senin annen çalışan bayandı.” ifadelerini kullandı. Müge Anlı ise “O bunları duymak istemiyor” diyerek müdahale etti.

Bu ifadeler üzerine sinirlerine hakim olamayan Duygu Nebioğlu, “Ben çıkmak istemiyorum artık.” dedi. Ardından “Nasıl söyleyebiliyorsun bunu yayında? Bunu yayında nasıl söyleyebiliyorsun? Nasıl bizim geleceğimizi tehlikeye atıyorsun, bu kadar kötü insan varken?” diyerek bağırdı.

FUTBOLCU İDDİASI: “ÜNLÜLERDEN BİLEREK ÇOCUK YAPIYORDU”

Zeynep Hanım’ın ‘daha yakın arkadaşı’ dediği ismini vermek istemeyen kişi yayına bağlanarak: ‘Ben 1 ay cezaevine girdim, Sofi’yi oradan tanıyorum. Ben Ankaralıyım o zaman kendisi de annesinin Ankara’da olduğunu ve annesi yüzünden cezaevine girdiğini anlatıyordu. Metin Akpınar’dan ikizleri olduğunu ve başka iki çocuğu daha olduğunu söylemişti. Birinin ise Yeşilçam’da artist olandan olduğunu belirtmişti. Ama büyük olan mı ortanca olan mı onu bilmiyorum. Ben cezaevinden çıktıktan 1-2 ay sonra o da çıktı. Sofi hanımın çok değişik bir hayatı vardı. Tarlabaşı’nda Yeşim Hanım diye birinden bahsediyordu. O futbolcu ayarlıyormuş, kendisi onlarla çıkıyormuş öyle diyordu. Anneni kimse bir şeye zorlamıyordu. Annen ne yapıyorsa kendi isteğiyle yapıyordu. Ünlülerden bilerek çocuk yapıyordu’ dedi. Bunun üzerine Duygu Nebioğlu sinirlerine hakim olamadı. Yakın arkadaş ise ‘Daha fazla konuşamam’ diyerek yayını terk etti.

ÇOCUKLARA BAKAN AİLE ODATV’YE KONUŞTU

Dört kız kardeşin, 1988 yılında anneleri Suphiye Orancı tarafından Antalya Tekirova’da yaşayan Adile ile Emir Şener çiftine, para karşılığında bakmaları için verildiği ortaya çıktı. Şener çifti, dört çocuğa bakmakta zorlanınca aynı köyde yaşayan üç aile de diğer üç kardeşin bakımını üstlendi. İkizlerden biri de Şener çiftinin yanında kaldı.

Kardeşlerden en büyüğün bakımını üstlenen Ahmet Adaletli, yaşananları Odatv’ye anlattı.
Anne Orancı’nın, aileye vadettiği ödemeyi yapmadığını belirten Adaletli, “Kızların annesi, köye sadece iki defa geldi. Bir çocukları bırakırken, bir de bıraktıktan bir hafta sonra kıyafet falan getirdi. Adile Teyze ve Emin Amca bu çocuklara yaklaşık dört ay kadar baktılar ama anneleri ne para yolladı ne bir yardımda bulundu. Annelerini o dönem aradık, bulmadık. ‘Ne yapalım ne edelim’ dedik ve çocukları kendi aramızda bölüştük.” dedi.

“Dört aydan fazla çocuklara baktık. Allah biliyor, kimseye vermeyi de düşünmüyorduk” diyen Ahmet Adaletli, “İkizlerden biri hastalandı ve hastaneye gidince her şey ortaya çıktı. Çocuğun kimliği yoktu, hastane durumu anladı. Çocuklar bizden alındı. Songül benden alındıktan sonra evlatlık için başvurdum ama anne ve babası belli olmadığı için vermediler, her an çıkar falan dediler. Geçen yıl olayların ortaya çıkmasından sonra Songül bize ulaştı, görüştük” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x